بیشترین پتنت ثبت شده برای سامسونگ و IBM

patent-stempel-

لیست پتنت های ثبت شده توسط هر شرکت علاوه بر حفاظت از ابداعات خلق شده توسط آنها، حکم نوعی سند برای فخر فروشی و نشانه ای برای میزان پیشرفته بودن هر کمپانی نیز به شمار می رود.

امسال نیز شرکت های نام آشنایی رتبه های این لیست را به خود اختصاص دادند، اما در بین شرکت های تکنولوژیک که رقابت سنگینی را در این زمینه با یکدیگر دارند، IBM و سامسونگ موفق شدند از ابتدای سال ۲۰۱۵ تا ماه می (مصادف با خرداد) بالاتر از بقیه ایستاده و تعداد ۳۰۵۹ پتنت ثبت شده توسط شرکت باسابقه آمریکایی آن را به رتبه اول رسانده و غول کره ای نیز با اختلاف کم و ثبت ۳۰۵۲ پتنت در مقام دوم قرار گرفته است.

با رسیدن به مقام های بعدی تعداد پتنت ها نیز با کاهش عمده ای روبرو و برای مثال LG دیگر غول کره ای حاضر لیست، موفق به ثبت حدود نصف تعداد پتنت های رقیب خود یعتی ۱۷۸۲ عدد شده و گوگل نیز با رقم ۱۰۸۳ در رده پنجم قرار گرفته است.

نکته ای که باعث تفاوت لیست امسال شده اما عدم حضور اپل در رتبه های نخستین است، شرکتی که کمتر پیش آمده صدر جدول را به خود اختصاص نداده باشد، اما در ۵ ماه ابتدایی امسال موفق نشده بیش از ۷۸۰  پتنت ثبت کرده و در رتبه ای بهتر از ۱۱ جدول قرار گیرد.

در جدول دیگر امسال که به تعداد درخواست های ارائه شده برای ثبت پتنت می پردازد اما سامسونگ با اختلاف بسیاری IBM را پشت سر گذاشته و با رقم ۲۴۸۷ در صدر جدول ایستاده در حالی که کمپانی آمریکایی در مقام دوم به تعداد ۱۷۶۴ بسنده کرده است. دیگر شرکت کره ای یعنی LG نیز با کسب رقم ۸۵۶ درخواست، مجددا رده چهارم را به خود اختصاص داده است.

اپل اما در لیست دوم از موقعیت به مراتب پایینتری برخوردار بوده و با ثبت ۲۷۹ درخواست رتبه ۲۳ را به خود اختصاص داده است.

در ادامه می توانید لیست کامل پتنت های ثبت شده در ۵ ماه اول سال ۲۰۱۵؛ و سپس لیست تعداد کل درخواست های ارائه شده در همین بازه زمانی را مشاهده بفرمایید.

List-of-the-companies-receiving-the-most-patents-from-January-through-May-2015 Samsung-and-IBM-are-the-most-innovative-companies-so-far-this-year Samsung-and-IBM-are-the-most-innovative-companies-so-far-this-year-1 List-of-the-companies-submitting-the-most-patent-applications-from-January-through-May-2015 Samsung-and-IBM-are-the-most-innovative-companies-so-far-this-year-3

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *