باتری مقوایی کوچک مانند یک کپسول ویتامین برای گوشی هوشمند

tiny-cardboard-battery-is-like-a-vitamin-for-your-smartphone

شاید شما هم با دیدن این تصاویر کمی شگفت زده شده باشید٫ بله وقتی گوشی شما خاموشی شده است به راحتی می توانید ازین باتری های کپسول شکل برای گوشی هوشمند خود استفاده کنید تا بتوانید تا ۶ساعت بیشتر به استفاده از موبایل خود بپردازید.

آیا شما هم این مشکل را دارید که باتری گوشی هوشمند خود را برای تمام طول روز نگه دارید؟

طراح خوش سلیقه ایی از آسیای شرقی به نام Tsung Chih-Hsien طرح مفهومی از پاوربانک های مینی را به وجود آورده است و آن را در سایت رد-دات (red-dot) گذاشته است که به زودی مشکل روزانه مردم را حل خواهد کرد. فکر کنید تمام طول روز از موبایل خود استفاده کرده اید و حالا شارژ ندارد٫ به راحتی یک کپسول شارژ ۲ساعته را از کیف خود در می آورید و به گوشی هوشمند خود وصل می کنید٫ ویا اینکه داخل شهر هستید و زمانی ندارید که گوشی خود را شارژ کنید٫ از اولین مغازه ایی که می بینید یک کپسول شارژ مینی ۶ساعته میخرید و به دنبال کار خود می روید.

باتری های یکبار مصرف برای گوشی های هوشمند ایده جدیدی نیست٫بخصوص در آسیای شرقی. بطور مثال فروشگاه های ژاپنی سال های سال است که باتری های یکبار مصرف می فروشند اما این باتری ها نه فقط بخاطر اینکه از لیتیوم یونی هستند برای محیط زیست خطرناک اند٫ بلکه بخاطر پوشش پلاستیکی خود به محیط زیست آسیب می زنند.

البته این باتری ها هم این مشکل را دارند اما Tsung این تصور را دارد که هنگام خرید کپسول افراد می توانند کپسول استفاده شده قبلی خود را به مغازه ها تحویل دهند تا این فرآیند ادامه داشته باشد.

باتری های یکبار مصرف هیچ وقت ایده خوبی به عنوان شارژ خارجی نبوده اند اما این طراحی خوب تا حد خیلی زیادی می توانند نوار پیشرفت این محصول را تغییر دهند و مردم را بسوی استفاده از باتری های محافظ محیط زیست سوق دهند.

tsung

تصویر Tsung Chih-Hsien

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *