اپل واچ٫ ساعت سازهای سوئیسی را به دردسر انداخت

list-of-apple-watch-designs-and-colors-update-new-1200-80

چنین به نظر می‌رسد که پیش‌بینی جانی آیو حقیقت داشته و اپل‌واچ به یک معضل واقعی برای ساعت‌سازهای سوئیسی تبدیل شده است.

طبق آخرین شماره منتشر شده از اتحادیه صنعت ساعت‌سازی سوئیس (FSWI) و نظرات یک تحلیلگر صاحب نظر در این امر آن‌گونه که به نظر می‌رسد در حال حاضر ساعت هوشمند اپل توانسته به صادرات ساعت سوئیس ضربه وارد کند.

بنا به گزارش (FSWI) محموله‌های ساعت‌های سوئیسی در ماه گذشته میلادی با رسیدن به فروش ۱.۷ میلیارد فرانک یا حدود ۱.۹ میلیارد دلار، ۸.۹ درصد تنزل پیدا کرده‌اند. بنا بر این گزارش، این سیر نزولی دقیقا به اندازه دو روز کاری کمتر در ماه برای صنعت ساعت‌سازی سوئیس بحساب می‌آید.

از آبان ماه سال ۸۸ تا کنون می‌توان این رکود را بزرگترین تنزل صنعت ساعت‌سازی سوئیس دانست و این بدان معنی است که صادرات ساعت‌های سوئیسی در ۵ ماه اول سال جاری میلادی ۰.۳ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که بر اساس گزارش منتشر شده این صنعت به طور خاص با کاهش ۳۴ درصدی صادرات به هنگ‌کنگ مواجه شده شده است.

تحلیلگر دیگری به نام Patrik Schwendimann در Zuercher Kantonalbank در شهر زوریخ در گفتگو با بلومبرگ نیز چنین ادعا کرده است که به احتمال زیاد، کاهش قیمت ساعت‌های صادراتی به ایالات متحده هم می‌تواند یکی از اثرات منفی تولید و عرضه ساعت‌های هوشمند اپل باشد. در سال جاری صادرات به بازارهای ایالات متحده کمتر از ۱۴ درصد بوده است.

به گفته Schwendimann بازارهای ایالات متحده ممکن است شاهد رشد تک‌رقمی پایینی در سال جاری باشند. به گفته وی احتمالا این میزان از ۶ درصد رشد سال گذشته نیز کمتر خواهد بود.

گفتن این نکته نیز خالی از لطف نخواهد بود که قرار است اپل‌واچ برای نمک‌پاشیدن روی زخم سوئیسی‌ها از پنجم تیرماه به منظور عرضه در بازارهای سوئیس، راهی این کشور شود.

در این شرایط سازندگان ساعت‌های سوئیسی نیز بیکار ننشسته و در میان آن‌ها شرکت‌هایی نظیر Frederique Constant، Mondaine و Alpina با امید فراگیر شدن موج ساعت‌های هوشمند در این کار دست برده‌اند. این سازندگان با ایجاد یک پلت‌فرم ساعت هوشمند با نرم‌افزار motion-tracking شرکت Fullpower توانسته‌اند به این مهم دست یابند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *